Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-17:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-14:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


 

Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG
 

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Relacja z Festynu Majowego

środa, 05 maja 2010 12:51
-

ImageMając na uwadze znaczenie historyczne oraz doniosłość Święta Pracy, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Floriana i Dnia Flagi RP w dniu 2 maja 2010 roku w Gminie Kotla odbył się Festyn Majowy.

Mając na uwadze znaczenie historyczne oraz doniosłość Święta Pracy, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Floriana i Dnia Flagi RP w dniu 2 maja 2010 roku w Gminie Kotla odbył się Festyn Majowy. Podczas festynu na stoisku organizacyjnym sprzedawane były flagi narodowe. 

Festyn odbył się na terenach rekreacyjnych przy osiedlu „Przylesie”. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 14.00 Gminnymi Zawodami Sportowo - Pożarniczymi organizowanymi przez OSP Kotla. W zawodach brały udział dwie drużyny druhów z Kotli i Chociemyśli i rywalizowali oni ze sobą w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym i w konkurencji rozwinięcia bojowego. Obie drużyny zaciekle walczyły o pierwsze miejsce, jednak lepsza okazała się drużyna z Chociemyśli. Puchary i dyplomy wręczyła Wójt Gminy Kotla Pani Halina Fendorf, Komendant Gminnego Związku OSP RP Pan Marian Porębski oraz przewodniczący komisji sędziowskiej Pan Aleksander Jakubowski z Komendy Powiatowej PSP w Głogowie. 

Kolejną atrakcją zaplanowaną na ten dzień był VIII Bieg Trzeźwości zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotli. Bieg odbył się w trzech kategoriach wiekowych i łącznie w biegu wzięło udział 56 zawodników.  Pierwsze trzy osoby w każdej z kategorii wiekowej otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników otrzymał napój i słodki upominek. 

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze oraz Bieg Trzeźwości są częścią programu pn. „Życie na sportowo w Gminie Kotla” realizowanego przez GLKS „Zryw” Kotla. Członkowie klubu aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach oraz brali udział w festynie, dając przykład dla dzieci i młodzieży jak sportowo i miło można spędzać wolny czas.
Po godzinie 16 rozpoczęła się część artystyczna festynu, w trakcie którego prezentowany był dorobek artystyczny Naszej Gminy. Występowali laureaci „Od przedszkola do Opola”. Swoje umiejętności prezentowały trzy Zespoły Folklorystyczne „Skidniowianie”, „Grochowiczanki” i „Wrzos” oraz młodzież działająca przy GOKiS w Kotli. Swój udział w występach zaprezentowały również dzieci z zespołów wokalnych „Wesoła Gromada” i „Atonutki” oraz tanecznych „Fantazja” i „Rocky” działających przy Szkole Podstawowej w Kotli, biorące udział w  projekcie „KOS” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Całość uroczystości kończyła zabawa taneczna, na której mieszkańcy i przybyli goście mogli się bawić do północy. Pogoda tego dnia była bardzo niepewna, ale mieszkańcy dopisali swoja obecnością a deszcz, który spadł pod koniec festynu nie przeszkodził w udanej zabawie. Festyn był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców naszej gminy oraz do poprawy i wzmocnienia więzi rodzinnych.