Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-16:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-15:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


 

Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG
 

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Mikołaj i Przyjaciele

piątek, 07 grudnia 2018 13:26
-
altPrawie 340 uczniów z klas I-V oraz pięcio i sześciolatków ze wszystkich przedszkoli z terenu gminy Kotla bawiło się na Gminnej Integracyjnej Zabawie Mikołajkowej pod nazwą „Mikołaj i przyjaciele”, zaś 170 starszych uczniów uczestniczyło w turnieju mikołajkowym i koncercie profilaktycznym. Organizatorami wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, a partnerem imprezy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli.  
Dla młodszych uczniów przygotowane były zabawy integracyjne, występ szkolnego zespołu czirliderek, malowanie twarzy, poczęstunek. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z Mikołajem, który dla każdego uczestnika zabawy miał paczkę ze słodyczami.
Tego dnia Mikołaj w towarzystwie Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego i Przewodniczącej Rady Gminy Haliny Przybylskiej odwiedził również najmłodsze dzieci w przedszkolach w Kotli, Chociemyśli i Głogówku.

W tym szczególnym dniu 170 starszych uczniów zostało zaproszonych przez św. Mikołaja do zmagań turniejowych i na koncert profilaktyczny Hip Hop - KOLAH I EMEN ZINO w ramach programu profilaktyki uzależnień pn. "Antymina". Koncert odbył się w ramach działań profilaktycznych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotli. 

Imprezy z okazji mikołajek organizowane są w Gminie Kotla od ponad 20 lat i przyczyniają się do aktywizacji wielu podmiotów na rzecz osób niepełnosprawnych oraz integracji dzieci z różnych środowisk.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, z darowizny Fundacji KGHM Polska Miedź oraz z funduszy Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie. Swój wkład wniosły także takie instytucje jak Stowarzyszenie "Z głębi serca", Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, PWiK  w Głogowie sp. z o.o., Bank Spółdzielczy we Wschowie, GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o.. Każdego roku możemy również liczyć na wsparcie prywatnych przedsiębiorców: Anna i Krzysztof Nawrotowie, Piekarnia-Ciastkarnia Krzysztof  Niedbalski, Hurt-Detal Art. Budowlano-Przemysłowych Marlena Hajduk i spółkę PEN Ryszard Kulesza. 

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują za okazane serce i wsparcie  naszego  przedsięwzięcia.

GALERIE ZDJĘĆ: (KLIKNIJ W ZDJĘCIE)

Mikołaj w przedszkolu w Chociemyśli
alt


Mikołaj w przedszkolu w Głogówku
alt


Mikołaj w przedszkolu w Kotli
alt


Mikołaj w Szkole Podstawowej (dzieci młodsze)
alt


Mikołaj w klasach 6-8SP i 3GIM
alt

 

alt alt
altalt