Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-16:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-15:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


Głogów e-kalendarz, wydarzenia


Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG

Inwestycje w Gminie Kotla - film na youtube

Gmina Kotla 2010-2013 - film na youtube

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Mikołajki w gminie Kotla "Mikołaj i przyjaciele"

czwartek, 07 grudnia 2017 11:59
-
altW grudniową noc, błyszczącą gwiazdami
przybywa gość miły z podarkami.
Sam coraz słabszy i nieco stary,
lecz pomocników ma doskonałych.
Nie trzeba wiele, jak się wydaje,
by zostać Świętym Mikołajem.
Wystarczy serce i chęci szczere
i jesteś dzieci przyjacielem!
A najpiękniejszym podziękowaniem są …
 dziecięce buzie roześmiane.

W tym roku, aż do 570 dzieci i młodzieży z gminy Kotla zawitał Święty Mikołaj.  To właśnie dla nich zorganizowano Gminną Integracyjną Zabawę Mikołajkową oraz mikołajkowy koncert muzyczny.

Aż 350 uczniów z klas I-V oraz pięcio i sześciolatków ze wszystkich przedszkoli z terenu naszej gminy bawiło się na Gminnej Integracyjnej Zabawie Mikołajkowej pod nazwą „Mikołaj i przyjaciele”.
Imprezę rozpoczęły radosne pląsy i zabawy prowadzone przez CLOWNA BODZIO. Kolejnym punktem programu był występ zespołu tanecznego "Czirliderki". Następnie dzieci zastały zaproszone na poczęstunek.  LIST DO MIKOŁAJA, dmuchańce, malowanie twarzy to kolejne atrakcje które organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mieszkańców gminy.
Pomimo dobrej zabawy, dzieci  z utęsknieniem i niecierpliwością wyczekiwały upragnionego gościa.
Tego dnia Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów odwiedził również najmłodsze dzieci trzy i czteroletnie w przedszkolach w Kotli, Chociemyśli i Głogówku.

W tym szczególnym dniu 170 uczniów z klas VI-VII szkoły podstawowej oraz gimnazjum zostało zaproszonych przez św. Mikołaja do zabawy/zmagań turniejowych na salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli.
 
Następnie młodzież wraz z opiekunami udała sie do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli na koncert muzyczny w wykonaniu grupy "RYMcerze".

Imprezy z okazji mikołajek w naszej gminie organizowane są od ponad 20 lat i przyczyniają się do aktywizacji wielu podmiotów na rzecz osób niepełnosprawnych oraz integracji dzieci z różnych środowisk. Przygotowanie ich wymaga zaangażowania i współpracy wielu osób oraz instytucji, a także zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych. Od kilku lat wspiera nas Powiat Głogowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie. Impreza jest finansowana również ze środków: Fundacji KGHM Polska Miedź, środków Gminy Kotla, Stowarzyszenia "Z głębi serca", Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o., PWiK  w Głogowie sp. z o.o., Banku Spółdzielczego we Wschowie.
Każdego roku możemy również liczyć na wsparcie prywatnych przedsiębiorców: Anna i Krzysztof Nawrotowie, Piekarnia-Ciastkarnia Krzysztof Niedbalski, Chata Polska - Radosław Hajduk.
Organizatorami mikołajkowego święta byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli i Gmina Kotla.

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują za okazane serce i wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Niech uśmiech naszych dzieci będzie wyrazem wdzięczności za okazaną pomoc.


alt  alt

alt