Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-16:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-15:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


Głogów e-kalendarz, wydarzenia


Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG

Inwestycje w Gminie Kotla - film na youtube

Gmina Kotla 2010-2013 - film na youtube

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Lekkoatleci z naszej gminy na Olimpiadzie z udziałem gwiazd sportu.

środa, 18 października 2017 12:44
-

Maltłodzi sportowcy z Gminy Kotla wzięli udział w Olimpiadzie, która odbyła się 5 października w Górze. Było to uwieńczenie Projektu Leśnej Akademii Sportu, który odbywał się m.in. w naszej gminie. Podczas otwarcia Olimpiady Kapitanowie drużyn uczestniczyli w zapaleniu znicza olimpijskiego, a kapitan ZSP w Kotla - Małgorzata Olszak odczytała przysięgę olimpijską. Zawody odbyły się pod okiem gwiazd sportu: Sebastiana Chmary, Pawła Januszewskiego i Tomasza Czubaka. Oprócz Szkoły Podstawowej w Kotli, której uczniowie zdobyli IV miejsce, zaprezentowali się uczniowie 8 szkół z gmin: Gaworzyce, Żukowice, Góra, Niechlów, Wińsko, Wołów i Żmigród.

Uczniowie klas 4-7 regularnie przygotowywali się do zawodów w czasie trwania Projektu Leśnej Akademii Sportu. W trakcie 12 godzin bezpłatnych treningów w szkole oraz na świeżym powietrzu ćwiczyli: tor przeszkód, bieg przez płotki, rzut oszczepem młodzieżowym do celu, trójskok w strefach czy bieg sztafetowy. Szkoła została wyposażona w sprzęt sportowy do realizacji zajęć, który po ich zakończeniu, został przekazany do jej dyspozycji. Nauczycielem prowadzącym zajęcia w Gminie Kotla była pani Aleksandra Twardy.

 Celem Projektu była promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.

Przypomnijmy, że Gmina Kotla wraz ze Szkołą Podstawową im. K. Makuszyńskiego w Kotli podpisała umowę współpracy z organizatorem projektu Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej”. Partnerem  zadania był także Polski Związek Lekkiej Atletyki i projekt „Lekkoatletyka dla każdego”. Projekt współfinansowany był z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina Kotla sfinansowała transport uczniów na Olimpiadę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Olimpiady (kliknij)

alt

http://www.kotla.pl/images/stories/nowiny/2017/loga2.jpg