Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-16:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-15:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


Głogów e-kalendarz, wydarzenia


Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG

Inwestycje w Gminie Kotla - film na youtube

Gmina Kotla 2010-2013 - film na youtube

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Mokry Hubertus w Grochowicac

wtorek, 26 września 2017 09:31
-
 
altZawody konne, gonitwa za lisem, bieg dla dzieci, wystawy i prezentacje kulinarne – tak w wielkim skrócie opisać można to, co czekało na uczestników kolejnej edycji Hubertusa w Grochowicach. Zabrakło jedynie pogody.


Hubertus rozpoczął się II Biegiem hubertowskim dla dzieci, w którym wystartowało 26 dzieci. Na ich szyjach zawisły pamiątkowe medale. Zaraz po biegach na trasę gry terenowej nordic walking wyruszyło 20 pań. Każda z nich otrzymała upominki ufundowane przez WFOŚiGW we Wrocławiu w ramach realizowanego przez Gminę Kotla Programu edukacji ekologicznej „Jestem eko“. Najważniejszym punktem imprezy były Zawody konne pod patronatem Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego, w których uczestniczyło 8 jeźdźców. Na profesjonalnie przygotowanym parkurze musieli walczyć nie tylko z przeszkodami, ale i z rzęsistym deszczem. W tradycyjnej Gonitwie za lisem, z którym rewelacyjnie uciekała Małgorzata Janusz, niepokonany był  Andrzej Bobrowski, jadący na 5-letniej kobyle Nexia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary lub nagrody rzeczowe.

Najmłodsi mogli korzystać z propozycji przygotowanych przez Nadleśnictwo Sława Śląska i Nadleśnictwo Głogów. Swoje stoiska z trofeami prezentowało Koło Łowieckie "Kszyk". Jego członkowie prezentowali też swoje psy myśliwkie. Bezpłatną grochówkę serwowało natomiast Koło Łowiecke "Wilk". Można też było spotkać się z sokolnikiem, który na polanie prezentował drapieżne ptaki. Dzięki Głogowskiemu Stowarzyszeniu Stop Cukrzycy można było zmieżyć sobie poziom cukru we krwi i otrzymać wszelkie informacje na temat cukrzycy.

Tradycją Hubertusa są także prezentacje kulinarne „Leśne smaki”. Tym razem potrawy na bazie darów lasu prezentowało 5 organizacji z 3 sołectw Gminy Kotla: Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Folklorystyczny "Wrzos" z Chociemyśli, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Folklorystyczny "Skidniowianie" ze Skidniowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Grochowic. Sołectwa otrzymały nagrody rzeczowe za udział i nagrody dodatkowe przyznane przez jury za najlepszą prezentowaną potrawę i najładniejsze stoisko. Do gustu jury najlepiej przemówiła kaczka z nadzieniem grzybowym przygotowana przez panie z Chociemyśli, a nagroda za stoisko trafiła w ręce pań ze Skidniowa.  
Organizatorami Hubertusa w Grochowicach był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Gmina Kotla, Nadleśnictwo Sława Śląska, Nadleśnictwo Głogów, Koło Łowieckie "Kszyk", Koło Łowieckie "Wilk", Stajnia Jerzy Kłonica i Stajnia Ireneusz Ostapczuk. Wsparcia udzielili też strażacy z OSP Grochowice, sołtys Grochowic Krystyna Sadowska, pan Edward Patryło i Zbigniew Tomala. Wszystkim serdecznie dziękujemy z obecność i nieocenioną pomoc.

GALERIA ZDJĘĆ CZ. 1

GALERIA ZDJĘĆ CZ.2